Grupa SmakProstoty.pl – idea, pasja i wiedza

Menu kolekcja drewnianych mebli

Projekty Grupy Smakprostoty – sklepy internetowe i portale tekstowe - tworzą przestrzeń zupełnie inną niż wszystkie. Zaskakują, zmieniają przekonania, rozbudzają pragnienia. To miejsce spotkania doświadczenia, pasji i uwielbienia dla doskonałego designu. Efekt miłości do gotowania, jedzenia i ludzi. Suma niezgody na przeciętność, niską jakość i umiłowania dobrego, pełnego wrażeń życia. Tak w skrócie można opisać coś, czemu od lat poświęcamy się bez reszty, żywiąc przekonanie, że prawdziwa pasja jest po to, by dzielić się nią z innymi, zarażać entuzjazmem i, w miarę możliwości, podpowiadać, jak ulepszyć egzystencję.

 

SmakProstoty.pl podpowiada, jak można wyposażyć nowoczesne wnętrza

 

Jako pierwszy element Grupy, od którego wzięła się jej nazwa, w 2007 roku powstał internetowy sklep www.smakprostoty.pl – dzieło w pełni autorskie, nowoczesne zarówno pod względem oprogramowania, jak i unikatowej treści. Jednak od zawsze wiedzieliśmy, że chcemy czegoś więcej. Że jedna przestrzeń to dla nas za mało. Kolejno – w 2008 roku - powstało nowe miejsce – portal www.chimmo.pl przeznaczony stricte na słowo pisane, zdjęcia i filmy, które tworzymy od lat na potrzeby naszej Grupy. Chimmo.pl to portal z tradycją, który przyciąga pasjonatów, wielbicieli designu, miłośników dobrego stylu i żądnych kulinarnej wiedzy. Prawdziwa kopalnia informacji o sprzęcie, technologiach kulinarnych, trendach w wystroju wnętrz. Chimmo.pl to miejsce w sieci, w którym można przepaść na długie godziny, czytając i zdobywając informację o wszystkim, co oferuje nasz sklep SmakProstoty. Od lat staramy się wyprzedzać trendy, odgadywać wątpliwości i rozwiewać niedopowiedzenia za pomocą artykułów, które obejmują wiele zakresów – od designu i wystroju wnętrz po specjalistyczne wiadomości o sprzęcie. Opisujemy własne doświadczenia i relacje naszych klientów, korzystamy ze specjalistycznych książek i publikacji oraz latami zdobywanej fachowej wiedzy o sprzęcie, który oferujemy oraz zagadnieniu PR luksusowych marek.

 

ŻeliwneNaczynia.pl zarażają pasją i umiłowaniem gotowania w żeliwie

 

Co nas wyróżnia? Od lat testujemy wszelki sprzęt kuchenny, który oferujemy naszym Klientom. Specjalista, który zarządza przestrzenią naszej kuchni, zna od przysłowiowej podszewki każdy typ naczynia, noży, patelni, ekspresów i innych, bardzo istotnych w kuchni, a skomplikowanych z racji technologii bądź materiału, sprzętów. Specjalista Grupy SmakProstoty dzieli się swoimi doświadczeniami, testuje sprzęty, opisując spostrzeżenia w artykułach, czy mówiąc o nich w filmach – wiele z nich można znaleźć w sklepach, portalach i potężnym już, cieszącym się coraz większą popularnością kanale YouTube.

W sieci znaleźć można już ponad 10 000 naszych tekstów, które mówią nie tylko o kuchni, ale i o wystroju wnętrz, luksusowym ogrodzie, domowym barze, trendach w nowoczesnym designie. Przybliżamy Polakom istotę światowej klasy marek, które cieszą się ogromnym poważaniem.

Po latach rozlicznych doświadczeń zauważyliśmy, że nasza wiedza nie mieści się – całkiem i dosłownie – w jednym projekcie – sklepie www.smakprostoty.pl. Dlatego postanowiliśmy podzielić ją na kilka części, które zamknięte zostały lub zostaną w specjalistycznych sklepach internetowych.

 

Teksty Grupy SmakuProstoty.pl uczą, jak wypoczywać i cieszyć się życiem

 

I tak - miłość do żeliwa zrodziła kolejny projekt Grupy Smak Prostoty – sklep Żeliwne Naczynia (który ujrzał światło dzienne w roku 2014). Pod adresem www.zeliwnenaczynia.pl znajduje się miejsce, które każdy miłośnik gotowania powinien poznać. To prawdziwe królestwo trzech znakomitych marek Staub, Le Creuset oraz Skeppshult. Żeliwne garnki i patelnie traktujemy z należytym szacunkiem oraz opisujemy z największą dokładnością. To przestrzeń zarówno dla tych, którzy kochają żeliwo od dawna, ale również i tych, których miłość do tego materiału dopiero się zaczyna. Tu znajdą Państwo bardzo szeroką bazę wiedzy o żeliwie, jego właściwościach, wymaganiach, konserwacji. Tu łatwo się skoncentrować na problemie – bo tylko o żeliwie mowa.

Nasze najnowsze dziecko, Vianto.pl (powstałe w 2015 roku) to portal, który jest skierowany do wielbicieli piękna i designu, wszystkich tych, którzy nie boją się marzyć, by żyć lepiej, piękniej i intensywniej, a marzenia te starają się wcielać w życie. Mamy nadzieję dotrzeć zarówno do wszystkich, którzy od lat już znają kuchenne technologie, unikatowy design i światowej klasy projektantów oraz tych, w których powoli zaczyna kiełkować zainteresowanie tymi dziedzinami.

To, co stworzyliśmy do tej pory, napawa nas dumą, jednocześnie motywując do dalszego działania. Marzeń i pomysłów jest mnóstwo. Wszystkich zdradzić nie możemy, jednak uchylimy rąbka tajemnicy – powoli powstaje kolejny projekt, autorski specjalistyczny sklep.

A co dalej? Wiele się zdarzy. Na razie musi to jednak pozostać naszą tajemnicą.

 

Grupa SmakProstoty.pl

Zdjęcia: Holmegaard, MENU, Skagerak Denmark, Staub