Śniadaniowe celebracje z marką Skagerak Denmark

Dzisiejsze czasy są bezlitosne dla wielbicieli spokojnych śniadań. Poranne zabieganie, brak czasu i ciągły pośpiech nie sprzyjają spokojnemu jedzeniu. Wiecznie niewyspani i zmęczeni, często wybieramy dodatkowy kwadrans snu, zamiast pełnowartościowego posiłku. Zastępujemy go kawą lub, co gorsza, energy drinkiem. Łapiemy coś w biegu – bułkę, drożdżówkę, batonik, nie zastanawiając się nad tym, że, żeby żyć w takim tempie, nasz organizm potrzebuje energii. Niestety, śniadanie to jednocześnie najważniejszy i najmniej doceniany posiłek w ciągu dnia. Jeśli w toku pracowitego tygodnia ciężko nam się zmotywować do zjedzenia porządnego śniadania, spróbujmy zadbać o to chociaż w weekend.

 

Akcesoria marki Skagerak Denmark to idealni towarzysze śniadań

 

Warto celebrować weekendowe śniadania, niezależnie od tego, czy mamy wielką rodzinę, grono sprawdzonych przyjaciół, czy też jesteśmy ceniącymi sobie przestrzeń samotnikami. W końcu robimy to także dla siebie. Weekendowe, niespieszne śniadania warto spędzać w doborowym towarzystwie – nie tylko ludzi, ale także pysznego jedzenia oraz tego, w czym to jedzenie podamy. Nawet zwykłe potrawy zyskują bogatszy smak i wykwintny charakter, jeśli zaserwujemy je na ładnych talerzach, a kawę podamy w filiżankach.

 

Porcelana Nordic idealnie pasuje do śniadań na świeżym powietrzu

 

Mistrzem uprzyjemniania śniadań jest marka Skagerak Denmark. Jej seria Nordic to idealnie pasujące do siebie elementy, które pomogą zamienić poranny posiłek w prawdziwą ucztę. Porcelanowe pojemniki o różnych wielkościach są idealne do przechowywania i podawania smakołyków. W mniejszych możemy zaserwować miód, dżemy, konfitury i słodkie kremy. Większe idealnie nadadzą się do muesli, bakalii albo domowej granoli. Każdy ze śniadaniowników (tacy śniadaniowi biesiadnicy powinni mieć osobne określenie, prawda?) może komponować sobie własną mieszankę płatków w uroczej miseczce z serii Nordic, a w porcelanowym dzbanku z tej serii świetnie zaprezentuje się ulubione mleko. Zarówno takie od krowy, jak i roślinne – migdałowe, kokosowe albo owsiane. Mniejszy dzbanuszek z kolei sprawdzi się, jeśli wśród śniadaniowników są wielbiciele kawy z mlekiem. Odrobinę słodyczy porannej kawie lub herbacie dodamy z pomocą uroczej cukierniczki. Jej maleńka łyżeczka na pewno rozczuli niejednego twardziela.

 

Wiosenne śniadanie najlepiej smakuje w towarzystwie porcelany Skagerak Denmark

 

Jeśli słodkie śniadanie to nie jest coś, co odpowiada nam lub naszym gościom, możemy podać sery, wędliny i warzywa na pięknej porcelanowej paterze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na śniadanie przygotować pyszną sałatkę z sezonowych warzyw lub wielką jajecznicę. Do serwowania obu można wykorzystać piękne porcelanowe misy w różnych rozmiarach.

Podane na subtelnej porcelanie śniadanie, cicho grające radio, samotne przeglądanie świeżej prasy albo rodzinne pogawędki. Pachnąca kawa i świeże bułeczki. Dzięki takim szczegółom weekendowe śniadania staną się wyczekiwanymi cały tydzień momentami przyjemności. Chwilami, które być może zainspirują nas do zmiany codziennych przyzwyczajeń. Zamiast kawy z automatu albo kupionej gdzieś w biegu bułki, spróbujmy zjeść przygotowaną wcześniej kanapkę lub ulubione płatki i zrobić kawę w pięknym kubku albo eleganckiej filiżance. Przecież każdy poranek jest dobry, na chwilę śniadaniowej celebracji.

 

Elżbieta Kieś – specjalista ds. PR

Zdjęcia: Skagerak Denmark

www.prestizowakuchnia.pl

 

 

 

Szukaj nas tutaj:

 

               

 

 

Artykuły powiązane

„Gość w dom, Bóg w dom”

05.03.2015

Niezależnie od tego, czy jesteśmy bardzo towarzyscy, czy mamy naturę samotnika, prędzej, czy później, odwiedzą nas goście. Okazji w roku jest mnóstwo – święta, imieniny, urodziny... Jeśli regularnie bywamy na imprezach i spotkaniach organizowanych przez naszych przyjaciół i bliskich, wypada choć raz zaprosić ich do siebie, w ramach rewanżu. Co jednak, kiedy nie...

Więcej

Czy istnieje prezent bliski ideału?...

04.04.2015

Cały rok obfituje w wiele okazji do wręczania prezentów. Zarówno prywatnych, jak i służbowych. Prezenty na urodziny i imieniny naszych bliskich zazwyczaj nie są problemem – znamy gust obdarowywanego, jego zainteresowania i potrzeby. Bywają jednak sytuacje, kiedy musimy kupić prezent komuś z dalszej rodziny, podziękować za coś prezentem, kupić drobiazg na...

Więcej

Urok prostoty

11.06.2015

Współczesny świat zdaje się bardziej krzyczeć niż szeptać. Głośne reklamy, przesadnie dudniąca muzyka, natarczywie wciskane do rąk ulotki, sprzedawcy chodzący za nami krok w krok w sklepach, skrzynki mailowe pełne ofert przeładowanych jaskrawymi barwami i krzykliwymi sloganami – teraz taniej, musisz to koniecznie kupić! Coraz częściej czujemy się przytłoczeni,...

Więcej

Przejdź do galerii