Młynki Peugeot Antique - nowe, a jakby sprzed dekad

Młynki Peugeot to jakość sama w sobie. Kto ich nie zna, ten traci kompletnie niezwykłe doświadczenia smakowe. Pierwsze młynki do przypraw francuskiego producenta powstały już w 1874 roku, gdy świat ujrzał młynek do pieprzu. Dla ciekawostki - słynny Peueot 205, legendarny już samochód francuskiego koncernu jest młodziutki. Debiutował w roku 1982. Czyli „smarkacz” w porównaniu z młynkami.

Ale, co niezwykłe, Peugot znany jest, nade wszystko z samochodów. Jego młynki dopiero zaczynają święcić w Polsce triumfy. Bo w świecie znajdziesz je na niemal każdym stole - w domach i restauracjach. A tam, gdzie ich nie znajdziesz, i tak o nich wiedzą.

 

Młynki Antique Paris, czyli mistrzowsko postarzone drewno

O rozlicznych zaletach młynków Peugeot pisaliśmy tutaj, więc nie ma sensu się powtarzać. Teraz trochę słów zachwytu nad zupełnie niepowtarzalną (nota bene - każda seria młynków Peugeot jest niepowtarzalna) kolekcją Antique, która należy do najbardziej rozpoznawalnej linii Paris.

 

 

Te niezwykłe młynki do soli i pieprzu stworzono z ręcznie postarzanego drewna bukowego, które szczególnie upodobał sobie francuski producent. Młynki z serii Antique Peugeot wyglądają tak, jakby liczyły sobie dobre kilkadziesiąt lub nawet i więcej lat. Ale, oczywiście, są nowiutkie. Nie musisz się obawiać, że Peugeot prześle Ci młynki po prababci. Nota bene, nie odrzucilibyśmy tak hojnego prezentu, bo wartość takich młynków Peugeot wielokrotnie przerosłaby wartość nowego zestawu.

 

Młynki „nadgryzione” zębem czasu

Na drewnie młyneczków i młynków o różnej wysokości widać przetarcia, mikro rysy, czy nawet dziurki, które kojarzą się do złudzenia z robotą korników. Ma to niezwykły smaczek. Seria Antique oddaje swoisty hołd marce, która od 145 lat (stan na 2019 rok) nieprzerwanie tworzy prawdziwe arcydzieła do przyprawiania.

Drewniane młynki Peugeot z serii Antique nie dość, że działają popisowo i będą Ci służyć przez wiele lat, są do wszystkiego niezwykle urokliwą ozdobą stołu. Doskonałe mechanizmy mielące, które kryją się w środku sprytnie postarzanego młynka, potrafią dać soli i pieprzowi naprawdę wielkiego smakowego kopa.

 

Dział PR Grupy NasTroje

https://prestizowakuchnia.pl/

Zdjęcia: Peugeot

 

Artykuły powiązane

Nieśmiertelne młynki Paris marki Peugeot

20.07.2018

Czy znasz najsłynniejsze na świecie młynki do soli i pieprzu? Pewnie nie raz rzucił Ci się w oczy ten niepowtarzalny kształt, który już od dekad czaruje serca i zmysły milionów gotujących. Młynki Peugeot z kolekcji Paris, flagowy model francuskiego producenta, możesz spotkać na każdym kontynencie, zarówno w wyrafinowanych restauracjach, jak i przydrożnych barach....

Więcej

Jak dobrze i mądrze „odszkodliwić” sól

14.08.2018

Obecnie można kupić niemal każdy rodzaj i typ soli wydobywanej, czy pozyskiwanej różnymi metodami z najbardziej nawet egzotycznych zakątków świata. To rodzi pytanie, czy warto upierać się przy doprawianiu tylko jednym gatunkiem, czy typem soli? A może nadszedł czas, by odrzucić używanie pospolitej, warzonej, jodowanej soli, która nie ma w sobie za grosz wartości...

Więcej

Przejdź do galerii