Powolne wyciskanie soków - zdrowie w każdej kropli

Na szczęście mamy za sobą czasy, kiedy owoce były dostępne tylko w sezonie. Teraz można wybierać i przebierać wśród nich przez cały rok. Można też nawet w największe mrozy przygotować sobie pyszny, domowy sok.

Choć powinno się pić sok kilka razy w tygodniu, to właśnie wiosna i lato sprzyjają podjęciu mądrej decyzji i sokowego wyzwania. Bo to jest prawdziwe wyzwanie, by być konsekwentnym i regularnie przygotowywać sobie i najbliższym prawdziwe soki bez cukru i konserwantów.

 

Wyciskarki wspierają wytrwałych

Kiedyś jedynym dostępnym sprzętem, który pozwalał wycisnąć sok z owoców, czy warzyw, była sokowirówka. To kapryśne i hałaśliwe urządzenie (by nie powiedzieć – ustrojstwo), dawało tyle soku, co kot napłakał. Więcej było odpadów. Szczęściem, że obecne sokowirówki nie są już tak ograniczone. Ale i tak zastępują je z powodzeniem wolnoobrotowe wyciskarki do owoców i warzyw. One potrafią niejedno. Rzućcie okiem, jak wyśmienicie radzi sobie włoska wyciskarka wolnoobrotowa znanej marki Smeg. Nasz specjalista pokaże jej debiut, pierwsze użycie i pierwszy, pyszny, gęsty sok. Obejrzyjcie nasz film.

 

 

Ładna, designerska wyciskarka znanego producenta wesprze Cię w bohaterskim postanowieniu, by często pić soki. Domowe soki fantastycznie wspomagają mądre odchudzanie i logicznie pojętą dietę. Ale i dieta i regularne przygotowywanie soków oraz zmiana trybu życia i złych nawyków – to wszystko wymaga wytrwałości. Bez niej nawet i najpiękniejsza i najzdolniejsza wyciskarka wolnoobrotowa nic nie zdziała.

 

Wolne wyciskanie soków z owoców i warzyw

Dlaczego idea wolnoobrotowych wyciskarek do soków stała się tak bardzo popularna i powszechna? Otóż dlatego, że tak pozyskiwany sok ma wiele więcej witamin i wartości odżywczych, bo warzywa i owoce nie są przegrzewane w czasie wyciskania (co miałoby miejsce, gdyby wyciskarka osiągała wysokie obroty, jak sokowirówki).

Wyciskarki wolnoobrotowe mają specjalny ślimak, który obraca się, w większości wypadków, z prędkością 30-40 obrotów na minutę, czyli bardzo powoli i statecznie. Bo więcej do wyciskania soków z owoców i warzyw wcale nie potrzeba. Dodatkowo tego typu wyciskarki pozwalają uzyskać wiele więcej soku z tej samej ilości warzyw i owoców, niż klasyczna sokowirówka. Miąższ, który zostaje po takim bardzo sympatycznym (dla wyciskającego) i powolnym procesie, jest niemal całkiem suchy. Współczesne wyciskarki idealnie oddzielają go od soku.

 

 

Straszliwie stary pomysł

Wszyscy fascynują się nieziemsko odkrywczym pomysłem wolnego wyciskania soków, a sprawa jest, co zabawne, znana człowiekowi od tysiącleci. Znacie na pewno prasy do oliwek, które powoli „wyciskały”, tłoczyły oliwę – na zimno. Dwóch, trzech ludzi, czy zwierzę kręciło prasą. Ona stopniowo zgniatała oliwki, zostawiając suchy miąższ.

Owszem, współczesne wyciskarki wolnoobrotowe są wiele ładniejsze i nieporównywalnie zaawansowane niż niegdysiejsza prasa. Ale zasada działania jest taka sama.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcie: http://tiny.cc/yat16y

https://prestizowakuchnia.pl/

Nasz kanał na You Tube

Artykuły powiązane

Zmasowany atak witamin, czyli jak zapobiec...

11.03.2015

Nawet najwięksi wielbiciele zimy przyznają, że jej koniec ciągnie się niemiłosiernie. Roztapiający się, szary śnieg nie nastraja optymistycznie, a zimny wiatr tylko potęguje to doznanie. Każdego dnia wyczekujemy zmian – ciepłego wiatru, słońca, wyższej temperatury. Tęsknie wypatrujemy błękitnego, wiosennego nieba, mając nadzieję, że jeśli nie dziś, to może jutro......

Więcej

Renesans jeansu - sprzęt Bugatti ubiera...

25.02.2016

Nowoczesny design, najnowsza technologia i doskonała jakość wykonania to trzy najważniejsze zalety, które cechują sprzęt AGD firmy Bugatti z serii IndiVidual Denim. Te niezwykłe urządzenia, mimo że są przeznaczone do codziennego użytku, potrafią wzbudzić prawdziwy zachwyt.     Kto kojarzył markę Bugatti wyłącznie z motoryzacją, ten jest w błędzie. Okazuje się...

Więcej

Własnoręcznie wyciskane soki z pomarańczy...

29.01.2017

Wydaje nam się, że kupując w sklepie sok, dostarczamy codziennie organizmowi niezbędnej ilości witamin. Problem w tym, że czasem nie zwracamy uwagi na to, jaki sok kupujemy. Czy to przypadkiem nie jest sok pasteryzowany, który, za sprawą wysokiej temperatury, został pozbawiony wartości odżywczych i witamin, a jego objętość powiększono wodą i dodano do niego cukru?...

Więcej

Kilka filiżanek zielonej herbaty dziennie...

26.01.2017

Wszyscy doskonale wiedzą, że zielona herbata to prawdziwe dobrodziejstwo - podobno wspomaga leczenie ponad sześćdziesięciu schorzeń. W tym artykule słów kilka o zaletach picia zielonej herbaty. W kolejnej części - nieco o jej wadach, bo i jak wszystko na świecie, ona też wady posiada. Antynowotworowe działanie zielonej herbaty Ciągle trwają badania nad...

Więcej

Czajnik musi być piękny i Smeg dobrze o...

21.03.2019

Pytanie, czy wśród milionów czajników można znaleźć coś wyjątkowego? Coś tak ładnego i wpadającego w oko, by czajnik stał się ulubieńcem tych wszystkich, którzy lubią spędzać czas w kuchni? Poszukiwania czajnika idealnego, spełniającego nie tylko funkcje praktyczne, ale cieszącego oko, do łatwych nie należą. Zadaliśmy sobie sporo trudu, by przebadać rynek czajników...

Więcej

Przejdź do galerii