Kilka filiżanek zielonej herbaty dziennie zdziała cuda

Wszyscy doskonale wiedzą, że zielona herbata to prawdziwe dobrodziejstwo - podobno wspomaga leczenie ponad sześćdziesięciu schorzeń. W tym artykule słów kilka o zaletach picia zielonej herbaty. W kolejnej części - nieco o jej wadach, bo i jak wszystko na świecie, ona też wady posiada.

 

Antynowotworowe działanie zielonej herbaty

Ciągle trwają badania nad antynowotworowym oddziaływaniem zielonej herbaty, z których wynika, że regularnie pijący ją ludzie zapadają w mniejszym stopniu na raka płuc, prostaty, piersi, jelita grubego, trzustki i żołądka. Zielona herbata zawiera bardzo mocne przeciwutleniacze, które usuwają z organizmu wolne rodniki.

Zielona herbata zmniejsza też skutki promieniowania UV, chroni przed rakiem skóry, stąd warto ją pić regularnie, jeśli się nie wyobrażamy sobie życia bez wielu godzin na plaży.

 

Zielona herbata i układ krążenia

Zielona herbata doskonale wspomaga układ krążenia, zapobiega nadciśnieniu, obniża ryzyko udaru mózgu, choroby wieńcowej i tak bardzo popularnego w naszych czasach zawału. Dzięki zielonej herbacie w naczyniach krwionośnych nie odkładają się złogi, hamowane jest wchłanianie cholesterolu w krwiobiegu, zmniejsza się ryzyko tworzenia skrzepów.

 

Jeśli pije się codziennie kilka filiżanek zielonej herbaty, można zyskać wiele lat zdrowego życia

 

Zielona herbata zwiększa odporność organizmu

To na pewno zainteresuje wszystkich, którzy mają dość chorowania, nawet okresowego wojowania  z grypą, czy pospolitym zaziębieniem. Zielona herbata z jednej sony wspomaga procesy obronne organizmu, który lepiej broni się przed infekcjami, z drugiej pomaga również je zwalczać.

 

Zielona herbata dobrze oddziałuje na mózg

Zielona herbata chroni przed demencją, pod warunkiem, że wypija się jej dziennie kilka filiżanek. Dodatkowo - pobudza umysł, pozwalając na wydajniejszą, szybszą i bardziej twórczą pracę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że tylko świeżo parzona herbata, parzona przez 3 minuty, ma właściwości pobudzające. Z kolei parzona dłużej relaksuje i rozleniwia, więc w pracy nijak nie pomoże.

 

Zielona herbata i odchudzanie

Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ale nie odchudza - nie należy mylić tych pojęć. Herbata hamuje wchłanianie tłuszczów, zwiększa też aktywność niektórych enzymów trawiennych. Warto pić ją w przypadku stosowania diet odchudzających, gdyż uzupełnia pojawiające się wtedy często niedobory minerałów i witamin.

Zielona herbata pomaga też w walce z cellulitem.

 

Kosmetyczne oddziaływanie zielonej herbaty

Co intrygujące, zielona herbata znacznie poprawia wygląd skóry, niweluje działanie wolnych rodników, a kremy, które zawierają jej wyciąg, opóźniają pojawianie się zmarszczek i przebarwień. Zielona herbata doskonale służy skórze trądzikowej.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Depositphotos

www.prestizowakuchnia.pl

 

 

Szukaj nas tutaj:

 

               

 

 

 

 

Artykuły powiązane

15 minut więcej szczęścia

30.03.2015

Jaki jest najgorszy dźwięk na świecie? Większość z nas z pewnością odpowie, że dźwięk budzika. Ostrym ciosem przerywa nasz spokojny sen i każe wrócić do szarej rzeczywistości. Wielu z nas to mistrzowie porannych drzemek – kilkakrotnie ustawiają budzik w telefonie, a czas do wyjścia niebezpiecznie się kurczy. Bezskutecznie szukamy metody, która pozwoli nam wstawać z...

Więcej

Swarovski i kryształowa wizja sprzętu Bugatti

03.04.2015

Gdy w 1892 roku Daniel Swarovski opatentował swoją elektryczną maszynę do szlifowania kryształu, zapewne nie podejrzewał, że jego nazwisko pozna niebawem cały świat. Skromny, pochodzący z Czech chłopak nauczył się obróbki szkła od swojego ojca. Fascynacja energią elektryczną zaprowadziła go do stworzenia wynalazku, który na zawsze odmienił jego życie oraz świat...

Więcej

Nowy wymiar relaksu – zaparzacz do herbaty

03.04.2015

Małe listki herbaty kryją w sobie wielką moc. Potrafią rozgrzewać, poprawiać humor, pobudzać lub wyciszać. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj herbaty wybierzemy i od tego, w jaki sposób ją zaparzymy. A parzenie herbaty to wcale nie taka prosta sztuka. Wszystko zaczyna się od wyboru herbaty – najlepsze są, oczywiście, liściaste, wysokogatunkowe. Warto kupić je w...

Więcej

Co łączy luksusowe AGD i zorzę polarną?

04.04.2015

Zorza polarna - aurora borealis lub aurora australis, to zjawisko świetlne, które możemy zaobserwować jedynie w kilku miejscach na Ziemi, głównie w okolicach kół podbiegunowych. Polega na świeceniu różnobarwnym światłem górnych warstw atmosfery. Powodują je tzw. burze magnetyczne. Okresy jego występowania również są ograniczone – najczęściej pojawia się późną...

Więcej

Midasowe opowieści, czyli jak zamienić...

08.04.2015

Złoto od zawsze budziło pożądanie ludzi. Już mityczny król Midas marzył, by wszystko, czego dotknie, zamieniło się w ten drogocenny kruszec. Na jego nieszczęście Dionizos spełnił królewską prośbę, przez co Midas o mało nie umarł z głodu - w złoto zamieniało się także jedzenie oraz wino. Niepocieszony władca musiał wyprosić boga wina o utratę wymarzonego daru. O...

Więcej

Przejdź do galerii