Naczynie na całe życie albo tylko na Święta… o co w tym wszystkim chodzi?

Przed Świętami Bożego Narodzenia zaczyna się w świecie internetowych zakupów zupełny obłęd. Sprawa oczywista. Ale wielu nie zna jego specyficznej, jeszcze bardziej „obłędoróbnej” twarzy. Choinkowy czas zmienia konstrukcję neuronów, odmienia mózgi i sprawia, że ludzie mądrze myślący i rozumni, nagle tracą głowę i wygadują dziwactwa.

Już wyjaśniamy, w czym kwestia.

 

Szukam naczyń na całe życie…

To pierwsza część zdania, które z reguły słyszymy od naszych około-choinkowych Klientów. To życzenie możemy bez kłopotu spełnić, bo specjalizujemy się w sprzęcie kuchennym, który wytrwa w Twojej kuchni przez długie, długie lata, pod warunkiem, że będziesz słuchać naszych rad, sugestii i podpowiedzi, jak się z tym obchodzić.

Po to spędzamy długie lata na testowaniu doskonałego sprzętu kuchennego, by wiedzieć, jak sobie radzi i co trzeba robić, by trwał długo i szczęśliwie. Dlatego z przyjemnością doradzimy Ci coś naprawdę doskonałego.

 

… ale jak nie dotrze na Święta, to nie chcę

To druga część wysłuchiwanych przez nas (na szczęście nieczęsto) przedświątecznych zastrzeżeń. Z jednej strony ktoś chce mieć sprzęt raz i na długie lata, z drugiej, nie poczeka na niego, jeśli nie dotrze na Święta. Wtedy pytamy, czy patelnia, garnek, wok, nóż itp. jest prezentem? Wtedy dyskusja o dostępności przed Świętami byłaby w pełni zasadna. Problem jednak, że ten ktoś deklaruje, że kupuje sprzęt… dla siebie. Żeby już nie musieć przez długie lata niczego innego nie musieć szukać.

 

 

A, jak pisaliśmy, kiedy okazuje się, że czekać trzeba, bo na Święta nie dotrze, będzie po Nowym Roku, okazuje się, że „jak nie, to nie!”. „No to nie chcę!” – tak, identycznie, jak obrażają się przedszkolaki.

Potrzeba jeszcze, by nasz rozmówca rzucił ze złości telefon i odwrócił się rozgoryczony do ściany z założonymi rękami (jak to często robią przedszkolaki).

Wobec takiego dictum w doborze sprzętu do kuchni nie pomożemy. Tyle pozostaje nam powiedzieć, bo co innego mamy zadeklarować, skoro na sporą ilość patelni, garnków, czy woków trzeba poczekać. Trudno, taka specyfika branży. Jeśli chcesz mieć coś na całe życie, dasz chyba radę uzbroić się w nieco cierpliwości, prawda?

Otóż nie. Przedświąteczny czas odbiera wielu, niestety, umiejętność racjonalnego wyrażania swoich intencji.

 

O co w tym chodzi? Do dziś nie wiemy!

Jeśli ktoś znajdzie w tym wszystkim choć trochę logiki, zasłuży na wielką nagrodę dla rozumiejącego sprawy nie do zrozumienia.

Śmiesznym przeogromnie wydaje nam się klasyfikacja zakupów - na całe życie, choć muszą dotrzeć na Święta.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia:  Grupa Nas Troje

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

               

 

 

Artykuły powiązane

Silvinox i zawsze srebrzysto-biała stal...

06.05.2015

Przekleństwem gotujących w stalowych naczyniach jest kuchnia gazowa. I to nie z racji iście żółwiego tempa, w którym garnek, czy patelnia nagrzeją się, by były zdatne do użytku, ale, z powodu brudzącego dno i ścianki naczyń gazu. Gaz, jako paliwo - ze stalą się, wyjątkowo - nie lubią. Nikogo, kto gotuje na kuchence gazowej, nie trzeba o tym przekonywać. Stalowe...

Więcej

Jak (nie)rozsądnie wyposaża się kuchnię -...

08.10.2015

Niezależnie od tego, czy wyposażamy nową, a maleńką kuchnię w bloku, czy też sporą, przestronną przestrzeń w domu, istotnym jest, by zadbać o dobrej jakości sprzęt. Stało się powszechnym trendem kupowanie bardzo wyszukanych, drogich mebli, kuchenek, piekarników, czy lodówek.   Bez dobrych naczyń i noży kuchnia nie ma sensu Problem w tym, że wielu ciągle nie...

Więcej

Naczynia, niczym prom kosmiczny -...

22.02.2016

Linia naczyń Atlantis, belgijskiej marki Demeyere jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie zaawansowane technologie i profesjonalne rozwiązania w kuchni. Gotowanie, czy smażenie przy użyciu zjawiskowych garnków i patelni Demeyere w niczym nie przypomina gotowania, czy smażenia na tradycyjnej, znanej nam stali nierdzewnej.     Piękna,...

Więcej

Wiek pary, wiek smaku

13.07.2016

Zdrowe jedzenie z roku na rok przyciąga coraz większą uwagę. Rośnie nasza świadomość kulinarna, dlatego chcemy jeść coraz smaczniej, ale też gotować pod kątem naszych zdrowotnych preferencji. O skuteczności kuchennych rewolucji decyduje nie tylko wybór optymalnej diety, ale również selekcja perfekcyjnych naczyń.   Gotowanie na parze powinno być obowiązkowe...

Więcej

Bądź czujny, kupuj z głową!

14.10.2016

O ile kupno garnka lub patelni nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problem, o tyle umiejętności wyboru wysokiej jakości naczyń spośród tysięcy tanich imitacji jest już prawdziwą sztuką. Każdy, kto zamierza nabyć dobry garnek lub spełniającą wymagania patelnię, powinien zwracać uwagę na kilka ważnych elementów. Jeśli zdać się na podpowiedzi kuszącego ceną...

Więcej

Przejdź do galerii