Naczynie na całe życie albo tylko na Święta… o co w tym wszystkim chodzi?

Przed Świętami Bożego Narodzenia zaczyna się w świecie internetowych zakupów zupełny obłęd. Sprawa oczywista. Ale wielu nie zna jego specyficznej, jeszcze bardziej „obłędoróbnej” twarzy. Choinkowy czas zmienia konstrukcję neuronów, odmienia mózgi i sprawia, że ludzie mądrze myślący i rozumni, nagle tracą głowę i wygadują dziwactwa.

Już wyjaśniamy, w czym kwestia.

 

Szukam naczyń na całe życie…

To pierwsza część zdania, które z reguły słyszymy od naszych około-choinkowych Klientów. To życzenie możemy bez kłopotu spełnić, bo specjalizujemy się w sprzęcie kuchennym, który wytrwa w Twojej kuchni przez długie, długie lata, pod warunkiem, że będziesz słuchać naszych rad, sugestii i podpowiedzi, jak się z tym obchodzić.

Po to spędzamy długie lata na testowaniu doskonałego sprzętu kuchennego, by wiedzieć, jak sobie radzi i co trzeba robić, by trwał długo i szczęśliwie. Dlatego z przyjemnością doradzimy Ci coś naprawdę doskonałego.

 

… ale jak nie dotrze na Święta, to nie chcę

To druga część wysłuchiwanych przez nas (na szczęście nieczęsto) przedświątecznych zastrzeżeń. Z jednej strony ktoś chce mieć sprzęt raz i na długie lata, z drugiej, nie poczeka na niego, jeśli nie dotrze na Święta. Wtedy pytamy, czy patelnia, garnek, wok, nóż itp. jest prezentem? Wtedy dyskusja o dostępności przed Świętami byłaby w pełni zasadna. Problem jednak, że ten ktoś deklaruje, że kupuje sprzęt… dla siebie. Żeby już nie musieć przez długie lata niczego innego nie musieć szukać.

 

 

A, jak pisaliśmy, kiedy okazuje się, że czekać trzeba, bo na Święta nie dotrze, będzie po Nowym Roku, okazuje się, że „jak nie, to nie!”. „No to nie chcę!” – tak, identycznie, jak obrażają się przedszkolaki.

Potrzeba jeszcze, by nasz rozmówca rzucił ze złości telefon i odwrócił się rozgoryczony do ściany z założonymi rękami (jak to często robią przedszkolaki).

Wobec takiego dictum w doborze sprzętu do kuchni nie pomożemy. Tyle pozostaje nam powiedzieć, bo co innego mamy zadeklarować, skoro na sporą ilość patelni, garnków, czy woków trzeba poczekać. Trudno, taka specyfika branży. Jeśli chcesz mieć coś na całe życie, dasz chyba radę uzbroić się w nieco cierpliwości, prawda?

Otóż nie. Przedświąteczny czas odbiera wielu, niestety, umiejętność racjonalnego wyrażania swoich intencji.

 

O co w tym chodzi? Do dziś nie wiemy!

Jeśli ktoś znajdzie w tym wszystkim choć trochę logiki, zasłuży na wielką nagrodę dla rozumiejącego sprawy nie do zrozumienia.

Śmiesznym przeogromnie wydaje nam się klasyfikacja zakupów - na całe życie, choć muszą dotrzeć na Święta.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia:  Grupa Nas Troje

www.prestizowakuchnia.pl

 

Szukaj nas tutaj:

 

               

 

 

Artykuły powiązane

Garnki z kolorowego żeliwa - nowy wymiar...

11.03.2015

Przebogaty świat kulinariów, naczyń, patelni, brytfann byłby skromny i, jakościowo bardzo ograniczony, gdyby nie gościły w nim kolorowe, żeliwne naczynia z Francji. Utarło się mówić, że Francuzi robią najlepsze żeliwne naczynia na świecie i trudno z tym przekonaniem polemizować. Wystarczy rzut oka na olbrzymią ofertę marki Staub - na pewno w świecie żeliwa jednej z...

Więcej

Jego bazyliowa doskonałość

17.03.2015

Gotowanie w żeliwie ma w sobie coś z magii. Garnki z naturalnego żeliwa przypominają kotły czarnoksiężnika, w których przyrządzał magiczne eliksiry. Ich czerń wydaje się skrywać w sobie tajemnice, którą odkryć mogą jedynie wybrani. Z kolei kolorowe żeliwo prezentuje się niezwykle bajkowo - cieszy oczy soczystą barwą i pięknym połyskiem emalii. Spośród wielu...

Więcej

Kuchenne czarne charaktery

05.04.2015

Producenci AGD i akcesoriów kuchennych prześcigają się w wymyślaniu nowych stylów i kolorów dodatków. Obok ponadczasowej bieli znajdziemy garnki, patelnie, noże i utensylia kuchenne we wszystkich kolorach tęczy. Również kuchenne AGD produkowane jest w wielu barwach – od rażących neonów po delikatne pastele. Jest jednak kolor, który bardzo rzadko pojawia się w...

Więcej

Pół godziny, które zmienia jakość życia

05.04.2015

Tysiąc spraw na głowie, gonitwa myśli, zadania do wykonania, nowe wyzwania. Tłok, korki, spotkania służbowe, zakupy, małe i większe problemy. Codzienność każdego z nas. Po całym dniu marzymy już tylko o tym, by położyć się spać, na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie. Następnego dnia budzimy się rano i rozpoczynamy kolejny wyścig z czasem, ludźmi,...

Więcej

Stal XXI wieku - patelnie Demeyere

05.04.2015

Zawodowo jestem związany z kuchnią, kulinariami i technologiami kuchennymi od lat 90-tych XX wieku. Przez wiele lat obcowania z doskonałym, kuchennym sprzętem nie tylko stałem się jego orędownikiem, ale też – przez mnóstwo testów i eksperymentów – dowiedziałem się o nim więcej, niż niejeden zawodowo gotujący. Stąd jestem przekonany, że, dzieląc się własną wiedzą i...

Więcej

Przejdź do galerii