Patelnie o wysokich ściankach, zwane głębokimi, cieszą się dużym zainteresowaniem amatorów kuchennych doświadczeń. Nie bez powodu mówi się o nich „patelnie szefa kuchni” – ich właściwości doceniają nie tylko amatorzy domowej kuchni, ale i specjaliści w dziedzinie gastronomii.
Do czego nadaje się tzw. patelnia szefa kuchni?
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii patelnie szefa kuchni doskonale nadają się do smażenia i przygotowywania potraw mięsnych, warzywnych, czy rybnych zarówno na głębokim tłuszczu, jak i na małej jego ilości. Genialnie sprawdzają się jako patelnie do duszenia, czy tworzenia sosów. Jeśli patelnie szefa kuchni nie mają drewnianych uchwytów, doskonale nadadzą się do zapiekania, czy podpiekania potraw w piekarniku.
Zalety wysokich ścianek patelni szefa kuchni
Tego typu patelnie są duże i wygodne – ich wysokie, często pionowe ścianki, chronią kucharza przed gorącym, pryskającym podczas smażenia tłuszczem. Głębokie patelnie zachowują odpowiednią cyrkulację powietrza w naczyniu. Tym samym smażone produkty równomiernie się nagrzewają i po przyrządzeniu doskonale smakują.
Materiały, z których powstają głębokie patelnie
Jest wiele różnorodnych materiałów, z których wykonuje się patelnie szefa kuchni – należą do nich, m.in., żeliwo z nieprzywierającymi glazurami (np. marka Staub), czy stal (np. marka Demeyere). Te patelnie pozwalają zyskać wysublimowane, różnorodne smaki. Z kolei naturalne żeliwo (marka Skeppshult), z którego wykonane są szwedzkie patelnie, decyduje, że dania są nieco bardziej pierwotne w smaku.
Użyty do produkcji patelni szefa kuchni materiał (mowa tu o doskonałych, markowych produktach), zawsze ma pozytywny wpływ na smak potraw i ich wartość odżywczą potraw.
Są to naczynia niezwykle trwałe i solidnie wykonane, dlatego przez wiele lat służą w domowych i restauracyjnych kuchniach na całym świecie.
Dział PR Grupy Nas Troje
Konsultacja: Krystian Wawrzyczek, specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Zdjęcia: Demeyere, Staub
Szukaj nas tutaj: