Zalety miedzianych garnków, czyli za co płacisz duże pieniądze

Od dziesięcioleci garnki miedziane są ulubionym wyborem kucharzy. Naczynia z miedzi możesz spotkać w najlepszych restauracjach świata, gdzie mistrzowie kuchni nie wyobrażają sobie gotowania w żadnym innym sprzęcie. Klienci restauracji, którzy mają szansę delektować się potrawami z miedzianych garnków, zawsze powtarzają, że dane im było przeżyć ucztę dla zmysłów.

Co takiego niezwykłego jest w miedzianych naczyniach? Naczyniach, które, należy to od razu podkreślić, bywają drogie lub bardzo drogie, jeśli zestawić je z klasycznymi garnkami. Oczywiście, mówimy o naczyniach z prawdziwej, czystej miedzi, które wewnątrz mają stal.

 

Garnki z miedzi rewolucyjnie przewodzą ciepło

Miedź jest genialnym przewodnikiem ciepła, co oznacza, że garnki miedziane są w stanie równomiernie rozprowadzać ciepło podczas gotowania potraw. Dzięki temu zyskujesz bajeczne wręcz smaki. Co nadzwyczajne, miedź rozgrzewa się, jak sprawdzili fachowcy, 25 razy szybciej, niż nawet potężny, stalowy garnek. Wyobrażasz sobie, jak sprawnie się w niej gotuje?

Ponieważ miedziane garnki bardzo szybko się nagrzewają, możesz zaoszczędzić energię podczas gotowania. To szczególnie istotne w czasach, kiedy trzeba mocno zwracać uwagę na ceny prądu, czy gazu.

Dodatkowo, ponieważ miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła, łatwo jest kontrolować temperaturę podczas przyrządzania potraw w miedzianym garnku, co pozwala na gotowanie na zarówno na niskiej mocy palnika, gdy chcemy zyskać subtelne potrawy. Można też gotować w nich w wysokich temperaturach bez uszczerbku dla smaku potrawy i jej wartości odżywczych.

 

 

Smaki z miedzianych naczyń, których się nie spodziewasz

Garnki miedziane rewelacyjnie dodają smaku Twoim potrawom. A ponieważ wewnątrz jest stal, jedzenie nie ma kontaktu z miedzią. Czerpie za to z jej mocy rewolucyjnego rozprowadzania ciepła, co dodaje wyjątkowego smaku potrawom. Niestety, tego inne garnki nie są w stanie zapewnić w takim wymiarze.

Miedziane garnki pozwalają gotować bardziej aromatyczne i delikatne, zachowują też składniki odżywcze, które pozwalają Ci przyrządzać zdrowe potrawy dla całej rodziny.

Wyśmienita dystrybucja ciepła sprawia, że każdy składnik potrawy przenika smakiem innych składników. Dlatego danie przygotowane w miedzianym garnku smakuje kompletnie wyjątkowo.

 

Wielofunkcyjne naczynia do wszystkiego

Od zup i gulaszów, po desery i sosy - miedziane naczynia służą do wszystkiego. Istnieje wręcz niezliczona ilość potraw, które możesz przyrządzić przy użyciu miedzianego garnka. Każde danie będzie miało niepowtarzalny smak i konsystencję.

Miedziane garnki możesz wykorzystać zarówno do gotowania ziemniaków, ryżu, czy makaronu, jak i bardzo wyrafinowanych potraw. Tu nie ma ograniczeń.

Garnki z miedzi mogą trafić do piekarnika, by przygotować dla Ciebie genialną pieczeń, czy zapiekankę.

 

 

Naczynia z miedzi posłużą całym pokoleniom

Wreszcie, garnki miedziane są również nadzwyczajnie trwałe i posłużą w Twojej kuchni przez całe lata, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Pisząc „całe lata”, mamy na myśli, że możesz z nich korzystać przez długie dekady. Miedziane garnki ze stalą w środku, np. znanych producentów, francuskiej marki De Buyer i belgijskiej marki Falk, swobodnie posłużą Tobie, Twoim dzieciom, wnukom i nawet ich dzieciom. Zawsze będą idealnie nadawały się do gotowania.

 

Wszystkie te zalety sprawiają, że garnki miedziane są doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka naprawdę wysokiej jakości naczyń kuchennych. Oczywiście, musisz jednak wziąć pod uwagę, że sam materiał jest bardzo drogi, więc cena miedzianych naczyń jest wysoka.

My mówimy o nich jako o naczyniach „kup i zapomnij”. Kupujesz raz i przez całe życie nie czujesz potrzeby, by je wymienić na nowe.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Konsultacja: Krystian Wawrzyczek, ekspert z zakresu technik i technologii kulinarnych

Zdjęcia: Grupa Nas Troje

 

Szukaj nas tutaj:

 

               

Artykuły powiązane

O miedzi do kochania i gotowania, nie do...

25.02.2020

Miedzianie naczynia znane są, zasadniczo, każdemu gotującemu, ale bardzo niewielu ma odwagę się na nie zdecydować. Wiąże się to, na pewno, z bardzo wysoką ceną miedzianych garnków, czy patelni. Z drugiej strony wielu lubiących gotować obawia się, że może sobie z nimi nie poradzić, choć nie bardzo jest się czego bać, bo miedziane naczynia mają stal wewnątrz, więc...

Więcej

Jak wybrać odpowiednie garnki? Sugestie...

06.11.2022

Problem doboru naczyń nie jest, na szczęście, tak skomplikowany, jak się na pozór wydaje. Nie jest z tego względu, że macie mnie. Chętnie doradzę, podpowiem, rozwieję wątpliwości. Robię to od wielu lat. Moja (zawodowa) przygoda z kulinariami zaczęła się w 1993 roku. Piszę o zawodowej przygodzie, bo gotuję od najmłodszych lat. Dlatego twierdzę, że mam w tej materii...

Więcej

Naczynie na całe życie albo tylko na...

27.11.2022

Przed Świętami Bożego Narodzenia zaczyna się w świecie internetowych zakupów zupełny obłęd. Sprawa oczywista. Ale wielu nie zna jego specyficznej, jeszcze bardziej „obłędoróbnej” twarzy. Choinkowy czas zmienia konstrukcję neuronów, odmienia mózgi i sprawia, że ludzie mądrze myślący i rozumni, nagle tracą głowę i wygadują dziwactwa. Już wyjaśniamy, w czym...

Więcej

Czy tanie miedziane naczynia są naprawdę...

11.10.2020

Poczucie bycia oszukanym na własne życzenie jest podwójnie dojmujące. Raz, że dałeś się oszukać, bo trafiłeś na „oszustliwca”, który Cię omotał (tego czasem nie trzeba się wstydzić, bo nad takim zabiegiem omotania pracują czasem całe działy speców), dwa, że ktoś oszukał Cię, bo mu na to pozwoliłeś. Tak kurczowo trzymałeś się jakiejś idei, w przypadku naszego...

Więcej

Kuchnia bogacza, naczynia kloszarda

11.02.2024

Miałem szasnę bywać w bardzo, bardzo różnych kuchniach, czasem bardzo, bardzo zamożnych klientów. Widziałem kuchnie w rezydencjach, w willach za wiele milionów złotych. Meble bywały tam tak drogie i luksusowe, że obawiałbym się korzystać z nich na co dzień, by ich nie sprofanować. Aż dziw, że nie stał tam lokaj w białych rękawiczkach i liberii, który otwierałby...

Więcej

Przejdź do galerii